INFO: +420 571 438 074 | obec@liptal.cz
Dnes je čtvrtek 30. června 2022 a svátek má Šárka 29°C | Zítra Jaroslava 30°C

Místo jako z pohádky…

Projekt Rozvoj a zlepšení komunikace s veřejností (registrační číslo CZ.03.4.74/0.0/0.0/19_109/0016866) je spolufinancován Evropskou unií – Operační program Zaměstnanost.

Projekt Výměna zpevněných ploch v obci Liptál - je spolufinancován EU - Fondem soudržnosti v rámci operačního programu Životní prostředí

Projekt Výměna zpevněných ploch v obci Liptál - Etapa 2 - je spolufinancován EU - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životního prostředí

Projekt OPRAVA MK Č. 7C KOPŘIVNÉ, V OBCI LIPTÁL byl realizovaný v roce 2021 za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj. Předmětem podpory byla realizace opravy asfaltové komunikace v délce cca 575 m.

Projekt LÁVKY PŘES POTOK SYRÁKOVA V OBCI LIPTÁL byl realizovaný v roce 2021 za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj. Předmětem podpory byla realizace tří lávek přes potok Syrákovka.

Projekt MIKROREGION STŘEDNÍ VSETÍNSKO – ROZVOJ A ZLEPŠENÍ KOMUNIKACE S VEŘEJNOSTÍ je spolufinancován Evropskou unií – Evropským sociálním fondem v rámci OP Zaměstnanost.

Projekt VÍCEÚČELOVÉ ŠKOLNÍ SPORTOVIŠTĚ LIPTÁL – I. ETAPA byl realizovaný v roce 2020 za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj. Předmětem podpory byla realizace víceúčelového hřiště a fotbalového hřiště s umělým povrchem.

Projekt OSVĚTLENÍ SPORTOVNÍHO AREÁLU LIPTÁL byl realizovaný v roce 2020 a byl spolufinancován Zlínským krajem. Předmětem podpory byla realizace nového osvětlení Sportovního areálu Liptál.

Projekt CHODNÍKY V DOLNÍ ČÁSTI OBCE LIPTÁL – III. ETAPA je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Projekt VYBUDOVÁNÍ ŠKOLNÍ ODBORNÉ UČEBNY je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Projekt SRDCE DĚDINY – PŘÍRODNÍ HŘIŠTĚ A ZAHRADA K OBJEVOVÁNÍ, SETKÁVÁNÍ A RADOSTI je spolufinancován Státním fondem životního prostřední České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Projekt DŮM SLUŽEB Č.P. 81, LIPTÁL – ENERGETICKÉ ÚSPORY je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Projekt SOCIÁLNÍ BYDLENÍ V OBCI LIPTÁL je spolufinancován Evropskou unií – Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Obec Liptál pořídila za pomocí dotací poskytnutých Zlínským krajem, Ministerstvem vnitra generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky pro jednotku Sboru dobrovolných hasičů Liptál nový dopravní automobil – hasičskou dodávku.

Projekt ZVYŠOVÁNÍ BEZPEČNOSTI NA KOMUNIKACI, LIPTÁL, POD HRANICÍ je spolufinancován Zlínským krajem. Projektem byla zrealizována optická psychologická brzda na začátku obce Liptál směrem od obce Všemina v lokalitě Pod Hranicí. Dále byl v této lokalitě umístěn ukazatel rychlosti s kamerovým dohledem.

Projekt NÁKUP LESNÍ TECHNIKY je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu bylo pořízení kvalitního strojního vybavení pro hospodaření v lesích, omezujících poškození lesní půdy a porostů.

autor Jagāri
datum 25.06.2022

Letní sobota v Úlfdaly ????

Letní sobota v Úlfdaly ????

Číst celý příspěvek
autor Jagāri
datum 12.06.2022

Příští rok nabízíme uspořádání 1.…

Příští rok nabízíme uspořádání 1. svatby na osadě Úlfdaly. Uvítáme snoubence z okruhu našich přátel a známých. V případě zájmu se ozvěte ❤❤

Číst celý příspěvek
autor Jagāri
datum 10.06.2022

Ještě jednou děkujeme všem, kteří k nám…

Ještě jednou děkujeme všem, kteří k nám přijeli a vytvořili nezapomenutelnou atmosféru Dne středověkých řemesel. Tady je ochutnávka z fotoreportáže, na kterou se můžete těšit, a kterou přidáme, jakmile bude hotová ????????????

Číst celý příspěvek
autor Jagāri
datum 20.05.2022

O víkendu bude část naší družiny na…

O víkendu bude část naší družiny na Jantarové stezce. Určite to bude parádní akce. Chotěbuz je krásný archeopark. Takže přidáváme tip na výlet ???? a těšíme se na vás ????

Číst celý příspěvek
autor Jagāri
datum 08.05.2022

Už se nám to blíží :-)

Už se nám to blíží :-)

Číst celý příspěvek
autor Jagāri
datum 07.02.2022

Začínáme s přípravami a těšíme se na…

Začínáme s přípravami a těšíme se na Vás. Tentokrát na konci května v Úlfdaly ????????????

Číst celý příspěvek
autor Jagāri
datum 21.12.2021

Přejeme všem bohy požehnaný slunovrat,…

Přejeme všem bohy požehnaný slunovrat, Yule, Kračun a nadcházející svátky vánoční. Nechť je ve vašich rodinách klid, mír a zdraví.

Číst celý příspěvek
autor Jagāri
datum 08.05.2021

????????

????????

Číst celý příspěvek
autor Jagāri
datum 25.04.2021

Tak si chodíme po tých valašských…

Tak si chodíme po tých valašských kopečkách a rozhodli jsme udělat takovou soutěž. Ono škaredých stop po lidech je v kopcích a vůbec v přírodě hodně - až je z toho do breku, tak snad pár barevných kamínků nebude pohoršovat a někomu udělá radost. Našli jste náš kamínek a odkaz na naši stránku? Pošlete nám fotku, kamínek si můžete nechat, darovat, nebo posunout. Ale také ho můžete přinést na některou z akcí, které chystáme, (třeba srpnové Údolí vlků), nebo na kterých budeme (to zjistíte, když nás budete sledovat) a vybrat si vikinský dárek. Ke kamínkům ještě rozneseme pár dřevěných věciček - přeci jen k přírodě šetrnějších, zato k nalezení náročnějších :-) Takže, kdo si hraje nezlobí ;-) Těšíme se na nálezce!

Číst celý příspěvek
autor Jagāri
datum 24.03.2021

Jagāri vás po delší době zdraví. A to i…

Jagāri vás po delší době zdraví. A to i proto, že letošní rok zatím nepřeje žádným akcím a tak se nekonal ani náš oblíbený Den středověkých řemesel. Zatím nedokážeme říct, jestli se bude ještě letos konat - v této situaci ani nemá smysl plánovat větší akce. Zato tvořit a učit se nové věci, to určitě smysl má. A tak dál děláme, co nás baví a čím žijeme. Přibývají novinky na osadě i ve výbavě. Patří k nim i tato tunika, pletená jehlou. Pletení jehlou - nålebindi...ng je jednou z našich nejoblíbenějších textilních technik. Tunika je vyrobená ze 100% vlny, kterou naše řemeslnice nabarvila různými přírodninami. Pokud situace během léta dovolí, rádi bychom pro zájemce připravili tématické víkendy na osadě Úlfdaly, zaměřené nejen na nålebinding, ale i barvení, další textilní techniky a jiná řemesla. A kdo ví, třeba proběhne i zmiňovaný Den středověkých řemesel. Zatím vám přejeme přízeň bohů, pevné zdraví a také inspiraci a chuť tvořit. Zobrazit víc

Číst celý příspěvek
autor Jagāri
datum 01.01.2021

Vítejte v novém roce 2021. Družina…

Vítejte v novém roce 2021. Družina Jagāri Vám přeje, aby byl plný radosti, štěstí a pohody. Ať Vás neopouští zdraví, síla a odhodlání.

Číst celý příspěvek
autor Jagāri
datum 11.10.2020

Včerejší večer na osadě u pícky..…

Včerejší večer na osadě u pícky...křupavý a chutný chleba...odměna po dni plném práce. ????????????

Číst celý příspěvek

Akce a události

Zpravodaj

Nepřehlédněte

Facebook

V sobotu 9.7.2022 od 13:00 se uskuteční tradiční HASIČSKÁ SOUTĚŽ v Liptále. Bude se soutěžit v hasičském útoku a v soutěži velitelů hasičských družstev. Těšit se můžete také na točené pivo, kotlíkový guláš a další občerstvení. Všichni jsou srdečně zváni.

Živě pro Český rozhlas Brno
CM KURÁŽ... odpočívá před vstupem pro Český rozhlas Brno... #ceskyrozhlasbrno #tanec #folklor #straznice

Letní sobota v Úlfdaly 🐺
Jsme tu a už nás jde slyšet

Jedeme směr Strážnice
JSME TAM!!! Už se moc těšíme, sobota od 20:30 na Bludníku 💃🕺

tak trochu jiný pohled do parku a na památný buk :-) aneb něco se pomalu chystá 🫢

Instagram #obecliptal

Sledujte nás i na sociálních sítích