INFO: +420 571 438 074 | obec@liptal.cz
Dnes je 13. července 2024 a svátek má Markéta 19°C | Zítra Karolína 25°C
Dechová hudba Liptalanka

Dechová hudba Liptalanka

-
Informace

Dechová hudba Liptalanka

Nadpis článku

Liptálská kapela žije ve vzájemné symbióze s Liptálem už od nepaměti. Posledních několik let byl jejím kapelníkem p. Zdeněk Mrlina. Po jeho úmrtí převzal taktovku a snahu hudebníky trochu usměrnit, p. Jaroslav Hruška. Liptalanka v posledních letech výrazně omladila a našimi členy je nyní celkem 14 muzikantů a 4 zpěváci.

Při různých příležitostech v naší obci a okolí hrajeme převážně lidové písně z Čech a Moravy. Občas se odvážíme zabruslit i na led vážnější hudby a potrápit také některého klasika. Doprovázíme nejen události veselé a smutné, ale účastníme se i různých církevních slavností (např. pálení hranice k výročí upálení Mistra Jana Husa, o Vánocích vykouzlíme koledy, o Velikonocích zase velikonoční písně atd.), na Vartovně vítáme každoročně Nový rok apod.. Už pravidelně k tanci i poslechu vyhráváme myslivcům z Lutoniny na honu i letních slavnostech, na Liptálských slavnostech či různých výročích a slavnostech pořádaných obcí (např. slavnostní předání titulů Vesnice roku, vítání prezidenta ČR, sázení lip v Liptále, výroční setkání bývalých Lipťáků, v Jasenné podmalováváme atmosféru živého Betléma, hasičům pomáháme oslavovat Kácení máje nebo je doprovázíme i s nástroji na soutěž až do Jeseníků, vyhrávali jsme jim i kolegům z Jasenné také při výroční založení hasičského sboru.

Nejsme profesionálové, a tak občas nějaká ta neposlušná notička ne a ne najít správnou cestu mezi linkami notové osnovy. Hrajeme ale s nadšením, protože nás to baví, tak nám, prosím, nějaký ten zbloudilý tón odpusťte. Pokud byste měli zájem, kontaktujte nás na telefonních číslech:
731 634 092 - p. Jaroslav Hruška, případně 721 127 185 pí. Ludmila Hrušková

Sledujte nás i na sociálních sítích